KemeraltıÇarşı, temizlik seferberliğinin yeni durağı oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Çiçek gibi İzmir' sloganıyla başlatılan temizlik seferberliği devam ediyor. Her cumartesi farklı bir mahallede gerçekleşen temizliğe bu hafta Kemeraltı'nda Tunç Soyer'de katıldı. Temizlik için Konak Meydanı'ndaki İzmir Saat Kulesi önünde bu

İzmir Büyükşehir Belediye'since 'Çiçek gibi İzmir' sloganıyla başlatılan temizlik seferberliği Tunç Soyer'in katılımıyla tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda gerçekleşti. Her hafta cumartesi günü farklı bir mahallede devam eden temizlik için bu hafta Konak Meydanı'ndaki İzmir Saat Kulesi önünde buluşuldu. 

Vakumlu yol süpürme ve basınçlı yol yıkama araçlarından da yararlananılan temizlik çalışması sırasında belediye personeli ile vatandaşlar da çöp poşetleri ve eldivenleriyle hazır bulundu.

Etkinlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Zübeyde Hanım Kreş ve Anaokulu Etüt Eğitim Merkezi öğrencilerinin temizlik temalı hazırladıkları gösteri, büyük beğeni topladı.

Etkinliğe Başkan Soyer'in yanı sıra, CHP'li Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da katıldı. Temizlik çalışmalarına katılan belediye başkanları, çöpleri toplayarak yerleri süpürdü. Büyükşehir ekipleri ise araçlarla yolları yıkadı. Öte yandan çalışmaya muhtarlar, Konak ve İzmir'in farklı ilçelerinden gelenler de destek verdi.

https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/71833237-tarihi-carsida-temizlik-seferberligi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır.kemeralticarsi.com | 2019

Iyzico